V roce 1999 jsme si pořídili fenku bernského salašnického psa jménem Ambra Dolmar z Alkazaru. Hříčkou osudu jsme se obě narodily 26. září, narozeniny jsme tedy od té doby slavily vždy spolu. Ambra byla poslední nechtěné štěňátko z celého vrhu a až ve třech měsících se dostala k nám. Strávila s námi nádherných a nezapomenutelných osm let a díky ní se nám podařilo ve dvou vrzích odchovat šestnáct nádherných štěňat. Byla to úžasná fenka. Odjakživa to byla velice přátelská, poslušná a neocenitelná bytost, jež nám každý den vnášela do života mnoho radosti. Bohužel nás na začátku ledna roku 2008 opustila, a to po dvouměsíčním boji o život, kdy se ji někdo snažil již po třetí otrávit.

V květnu roku 2008 jsme se rozhodli pořídit si fenku novofundlandského psa a 29. července jsme si přivezli domů malou, černou, chlupatou kuličku Arletu z povodí Svratky. Chov novofundlandských psů byl mým snem již od útlého dětství a mé sny se tímto dnem staly skutečností. S Arletkou jsem za pomocí chovatelek Hanky Vlachové a Martiny Kleinové brzy začínala zvládat chov tohoto úžasného plemene. Samozřejmě nesmím opomenout obrovskou pomoc od Lídy a Radka Fialových a jejich blízkých přátel, kteří mi velice pomohli v oblasti úpravy a předvádění psa na výstavách.

Díky chovu novofundlandského psa jsem se přihlásila do klubu Novofundlandský pes Česká republika se sídlem v Brně. Zde jsem, kromě jiného, nalezla mnoho skvělých přátel, úžasných a obětavých lidí, kteří byli vždy ochotni mi pomoct a poradit v jakékoli situaci a předat mi své drahocenné zkušenosti s chovem těchto mírumilovných obrů.

Nesmím opomenout obrovskou pomoc všech členů rodiny, kteří Arletku milují a podporují mě v mých zájmech. Hlavně děkuji svému tatínkovi, který mě velice často doprovází na různé výstavy a podporuje mě ve veškerých aktivitách, které s Arletkou prožívám.

chovka

Jsme členem Klubu novofundlandský pes ČR

knfp